+372 5157 725 info@kiruvere.ee

Oma põhitegevuste kohana kasutame Harjumaal Kõue vallas Kiruvere külas asuvaid Kiigemeäe ja Muinas-Kiruvere kinnistuid.  Avastasime selle imekauni, pea puutumatu loodusega ala Paunküla veehoidla ja Kiruvere järve vahelisel maakitsusel, vaid mõne kilomeetri kaugusel tuhisevast Tallinn-Tartu maanteest. Ilusate vaadetega, Eestimaale ebaharilike vahelduvate pinnavormidega, mitmekesise taimkoosluse ja kaunite järvedega maastik – iludus, mis ootab end imetlema.

Suurem osa Kiruvere territooriumist on kaetud metsaga. Esineb väiksemaid teede- ja järveäärseid lagendikke. Maa-alal kasvavad peamiselt taimed, mis on iseloomulikud antud kasvukohatüüpidele. Varjulised kuusikud vahelduvad hõredamate haavikute kuni pea läbimatute tihedate sarapikega. Kruusastel nõlvadel tunnevad end hästi nii kadakas kui sinilill ning soisel “sisemaal” vuliseb allikaid.

Nii võib siin jalutaja õppida tundma taimi ning nende erinevaid looduslikke kooslusi ja saab teada kes-kellega ning miks armastab koos elada.

Territooriumi ümbritsevad veekogud – Paunküla Veehoidla ja Kiruvere järv. Veehoidla on üks kõige liigestatuma kaldajoonega ja kõige saarterikkam siseveekogu Eestis (saari ja saarekesi on kokku üle 20, nendest suuremad on Seapilli, Tudre, Kellakoti, Mustakannu ja Mesipuu saared). Territooriumi põhjapoolseks piiriks on kaunis Kiruvere järv. See on ida-lääne suunas pisut piklik, 22 ha pindalaga ja haruldaselt sügav (kuni 11,2 m) looduskaitse all olev veekogu, mis on geneetiliselt seotud ooside tekkelooga.

Looduse kohta saad rohkem teavet alamenüüst “Loodusrada”’

Kiruvere Muinaslaager - Loodus

Close Menu