+372 5157 725 info@kiruvere.ee

seenlillKas sa oskad näha ja ära tunda metsas puud, põõsastikus põõsast, rohumaal taime?

 Sooviga säilitada ja eksponeerida siinset inimtegevusest veel üsna puutumata loodust, alustasime 2009. aastal looduse-õpperaja rajamist. Spetsialistide abiga sai 2012.aasta sügiseks “kaante vahele” nii piirkonna topograafiline, geoloogiline, dendroloogiline kui ka arheoloogiline ülevaade.

 Kiruvere loodusrajal on tähistatud matkateekond ning viis infotahvlit. Rada on avalikuks kasutuseks kõigile, kes tahavad ja oskavad hinnata, näha ning hoida seda, mis meid ümbritsev loodus oma eheduses meile pakub. Kiruvere loodusrajal on eksponeeritud sagedasemad Eestimaal kasvavad põlised puuliigid, lisaks mõnedele põõsastele ja rohttaimedele.

 Rada kulgeb Põhja-Eestile tavapäratul tugevalt liigendatud maastikul kahe imekauni järve vahel.  Suurem osa territooriumist on kaetud metsaga. Esineb väiksemaid teede- ja järveäärseid lagendikke. Puistutest on territooriumil enam levinud kuusikud – 31%, haavikud – 22% ja kaasikud 16%. Vähem esineb männikuid ja hall-lepikuid. Harva esineva puistuna leidub alal ka remmelga puistu ning pärnik.

 Loodusraja teekonna pikkus on ligikaudu 2 km ja matkaja jõuab ringiga alguspunkti tagasi.

 Gruppidele korraldame matkajuhiga retki ja õuesõpet, mis on ettevalmistatud vastavalt matkajate vanusele (erinevad kooliastmed) ja soovidele.

Lisaks imelisele looduselamusele kuuled ja koged meie retkejuhtidelt ka palju huvitavat Eesti muinasaja kohta.

 Kohtumiseni Kiruvere muinas-loodusmaastikul!

Close Menu