+372 5157 725 info@kiruvere.ee

loodusKiruvere territooriumile rajatud loodusrada kulgeb peamiselt oosiahelike harjadel. Raja alguseks on territooriumile sissepääs Ardu-Paunküla tee poolses osas (vt.asukoha kaart). Rada kulgeb peaasjalikult mööda teid, möödub virgestusalast, telkimisplatsist ja liivase rannaga supluskohast.

Tõustes Kütimäe oosile hargneb rada kaheks – suunaga vastupäeva piki parempoolset oosi-harja liikudes jõuab matkaja meie territooriumi läänetippu Paunküla veehoidla äärde Jusi-Otsa puhkekohta. Sealt tagasi pöörates liikudes veehoidlapoolsel kaldal jõuab rändaja ringiga alguspunkti tagasi. Raja pikkus on ligikaudu 2 km. Raja niinimetatud sõlmpunktides on infostendid paikade ülevaatliku kirjeldusega. Aja jooksul paigaldame ka mitmed viidad ja sildid tähelepanuväärsete loodusobjektide leidmiseks.

2013 aasta kevadeks avaldame siin informatsiooni retkedest ja matkadest, mida saab nautida Kiruveres nii omaette uidates kui ka meie retkejuhtide teenuseid kasutades.

Meie retkejuhid:

Toomas Mägi – Noorem rauaaeg ja viikingiaeg Eestis, muinasaja taaskehastamine Kiruveres, erinevate muinastehnoloogiate tutvustamine.

Katti Muru – Kiruvere loodus, muinasaja taaskehastamine Kiruveres

Close Menu